Úvod »Suché směsi» weber.nivelit


        

weber.nivelit

weber.nivelit

skladem

 

naše cena bez DPH : Kč 0,00
naše cena s DPH (21 %):
Kč 0,00

Vyrábí se v šedé barvě. Jednosložková samonivelační podlahová hmota na bázi cementu pro vnitřní použití. Spotřeba 1,5 kg/m2/1 mm.

 

Použití

Ke spolehlivému vyrovnání podkladů v interiéru. Míchá se pouze s čistou vodou. Není určena jako konečná povrchová úprava. Pro tloušťky 2 - 15 mm, k vyrovnání stabilních podkladních vrstev (potěry, beton), k použití jako podkladní vrstva pod konečnou povrchovou úpravu (PVC, koberce, plovoucí podlahy a dřevěné podlahy pokud nejspou lepené).

Aplikace

1.Podlahová hmota weber.nivelit se připraví vmícháním 1 pytle (25 kg) suché směsi do 6 l vody. Míchá se pomocí míchadla s nízkými otáčkami do homogenní směsi bez hrudek. Po 2 až 3 minutách znovu promíchat. Rozmíchaná směs musí být zpracována do 15 min.

2. Rozmíchanou hmotu vylijeme na podklad a rozetřeme stěrkou nebo hladítkem. V jednom pracovním procesu lze nanést hmotu do maximální tloušťky 15 mm. Doporučujeme hmotu nevrstvit.

3. Při použití penetrace (spojovací můstek, omezení savosti) se musí weber.nivelit nanést ještě dokud je penetrace v polosuchém stavu (4 hodiny). Při dorovnávání hmoty se použije ocelové hladítko, nebo odvzdušňovací váleček.

4. Weber.nivelit je pochůzný po 12 - 24 hod. až od té doby se počítá tzv. technologická přestávka. V případě, že pokládáme dlažbu, počítejte s další dobou pro kladení 12 hod. Při volbě krytin, které jsou prodyšné - koberce doporučujeme 24 hod. Neprodyšné krytiny jako PVC 72 hod.

Všeobecné požadavky pro podklad

Podklad musí být dostatečně vyzrálý, pevný, nepohyblivý, bez trhlin. Povrchové vrstvy se nesmí odlupovat. Podklad zbavte prachu, mastnot a nečistot. Vhodnými podklady jsou betonové mazaniny, cementové potěry a povrchy železobetonových dílců. V závisloti na typu podkladu a jeho kvalitě je zapotřebí použít speciálního penetračního nátěru.

Podmínky pro zpracování

Práce spojené s aplikací se nesmí provádět pod +5°C (vzduch i konstrukce), při zpracování je třeba vyhnout se přímým negativním účinkům tepla, vlhka a průvanu. V případě použití na podlahové topení je třeba, aby teplota podkladu neklesla pod +5°C a zároveň nepřesáhla +15°C.

Nářadí

Stěrka, spirálové míchadlo, nádoba na míchání, vrtačka, nerezové hladítko, odvzdušňovací váleček.

Čištění

Nádoby, nářadí a nástroje je nutné ihned před zaschnutím očistit vodou.


YzMxY2I3Y